Mary von Vetsera

29. prosince 2008 v 12:26 | Monis |  Mary von Vestera

Mary Vetserová

Když se Mary počala zajímat o korunního prince, bylo jí teprve sedmnáct let. Přestože byla tak mladá, měla již známosti s muži a byla uvedena do společnosti. Byla prý okouzlující, roztomilá a předčasně vyspělá. Byla průměrně nadaná, neměla žádné duchovní zájmy, jen se občas zajímala o dostihy.
Více jak půl roku mladá Mary básnila o Rudolfovi, jenomže dostat se do jeho blízkosti nebylo jednoduché. Proto mu po představení v Burgtheatru poslala dopis, kde žádala o setkání. Významnou roli v jejich vzájemném vztahu měla jejich společná přítelkyně hraběnka Larischová, která jim zprostředkovala několikrát setkání. Jejich vzájemné schůzky většinou byly velice krátké ale intenzivní. O čem si spolu povídali není nikde doloženo, ale asi to nebylo o politických problémech či sociální situaci obyvatel...
Rudolf pravděpodobně začal o tématu smrti a zjistil, že u mladé baronesy jeho řeči přišly na úrodnou půdu, jelikož ho zbožňovala. Její učitel francouzštiny Dubray prý později vzpomínal, že Mary se začala zajímat o nepodařenou dvojnásobnou sebevraždu, která byla omílána v tehdejším tisku. S některými lidmi dokonce debatovala o tématu smrti. Později Mary dostala od prince železný snubní prsten, na kterém bylo napsáno: "Ve věrnosti spojeni až do smrti".
Důležitým datem pro oba bylo 13.ledna 1889 pravděpodobně spolu poprvé strávili noc nebo Rodina Vetserova se dovídá o jakémsi vztahu mezi Mary a korunním princem a kvůli tomu vypukají mnohé scény. Ovšem nalezená závět u Mary pro ně nebyla důkazem chystané sebevraždy. Také korunní princ neměl zrovna lehké časy, údajně mu císař vmetl do tváře: ,,Ty nejsi hoden stát se mým následníkem" (důvody se uvádějí různé, buď poměr s Mary, nebo dopis poslaný papeži s žádostí o rozvod).
29. ledna 1889 došlo v loveckém zámečku Mayerling k tragédii. V časných ranních hodinách byla nalezena jejich těla mrtvá. Princ zastřelil první Mary a pak sebe, oba si přáli být pohřbeni spolu na místním hřbotově, ale to se nikdy neuskutečnilo. Císařská rodina byla velice otřesena a nechtěla na veřejnosti uvést pravý důvod Rudolfovi smrti. Tělo Mary Vetserové po mnoho let nemělo klid, jelikož došlo k vykradení jejího hrobu, aby se zjistilo více informací. V současné době je již vše v pořádku, Mary snad našla věčný klid.

Pravá příčina smrti korunního prince se na veřejnosti oficiálně objevila až 1. února 1889.
Existence druhé mrtvoly v Mayerlingu byla až do zániku monarchie popírána.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martin Vaňourek Martin Vaňourek | E-mail | 11. ledna 2009 v 9:55 | Reagovat

Prosím autora tohoto webu o kontakt, děkuji.

Martin Vaňourek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama